Daugelis ieško pigiausios dangos ir tai suprantama

Daugelis ieško pigiausios dangos ir tai suprantama

Ieškantys pigiausios stogo dangos ne visada yra teisūs, nes geriau šiek tiek sumokėti daugiau, nei dangą keisti vos ne kasmet.

Stogo danga classic

Stogo dangos pasirinkimas yra labai sunkus. Dabar, kai toks gausus asortimentas, išties nelengva nuspręsti, ko jums reikia ir, kas jums tinka pagal stogo konstrukciją. Randami įvairūs pavadinimai, pavyzdžiui, stogo danga classic ir pan. gali priversti dar labiau pasimesti. Vis dėl to, pirmiausia reikia atsižvelgti ne į pavadinimus, bet ir pačios stogo dangos medžiagos pasirinkimą.

Šiferis

Anksčiau Lietuvoje buvo populiaru stogus dengti šiferio lakštais. Tiesa, jie turėjo kenksmingo asbesto, todėl dabar norintiems šiferio stogo siūloma puiki alternatyva. Tai pigus pasirinkimas. Beasbestis šiferis ir toliau plačiai naudojamas stogų dengimui. Asbestinis, uždraustas Europos Sąjungos šalyse. Tai ne tik pigi, bet ir lengva medžiaga, kuri pakankamai lengvai pritvirtinama. Tiesa, yra daug trūkumų. Vienas iš pagrindinių – greitai išblunkanti spalva. Pasak pardavėjų, daugelis šiferio lakštų spalvą praras jau po pirmųjų metų. Taip pat eksploatacijos laikotarpis yra trumpas, todėl teks ją keisti ir keisti nauja danga. O tai jau nei finansiškai, nei laiko sąnaudų atžvilgiu neapsimoka.

Plieninė stogo danga

Kitas puikus pasirinkimas plieninė stogo danga classic ar kitu pavadinimu pavadinti stogui skirti plieniniai lakštai. Tai geras kainos ir kokybės santykis. Būtent tai ir žavi pirkėjus. Dabar mūsų šalyje tokia stogo danga uždengta labai daug pastatų. Galima rasti platų asortimentą tiek spalvų, tiek ir formų atžvilgiu. Visa tai supaprastina tokios stogo dangos pritaikymą įvairiems architektūriniams pastatų sprendimams. Prie privalumų dera priskirti greitą ir nebrangų montavimą. Taip pat tokie lakštai lengvi ir tinka lengvos konstrukcijos reikalaujantiems stogams. Iš trūkumų reikia paminėti didesnį triukšmingumą, kurį galima sumažinti naudojant tinkamas papildomas medžiagas. Be to, jeigu stogo konstrukcijoje numatyta daug plokštumų, tai plieninės stogo dangos bus sunaudota gerokai daugiau, o tai jau finansiškai nenaudingas sprendimas.

Čerpės

Prie populiarių pasirinkimų dera priskirti ir čerpes, kurios gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, keramikos ar betono. Tai dvi populiariausios jų rūšys, tačiau galima rasti ir kitokių pasirinkimų. Jos labiausiai vertinamos dėl ilgaamžiškumo. Taip pat dažnai kitokio sprendimo neįmanoma priimti, kai namas yra klasikinio stiliaus ir jam geriausiai tinka būtent čerpių stogas. Tiesa, didžiausias trūkumas – aukšta kaina.
Daugeliui sunku apsispręsti ką pasirinkti. Tai nelengvas, tačiau labai atsakingas žingsnis. Nuo to, kaip tinkamai bus pasirinkta stogo danga priklauso labai daug kas. Kuo ji geresnė, tuo ilgiau tarnaus ir nepareikalaus papildomų investicijų.

Daugiau informacijos rasite ČIA.

Taip pat skaitykite: